У скарбницю ліцейних здобутків

Десятикласниця Золочівського економічного ліцею Лілія Ковалик стала призером заключного етапу Всеукраїнської олімпіади

Із 27 по 31 березня 2017 року в місті Біла Церква проходив ІV етап ХХХІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.

Урочистості відбувалися у Білоцерківському міському Будинку органної та камерної музики. Юних лінгвістів вітали посадові особи: головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Олена Юріївна Котусенко, заступник директора Департаменту освіти і науки Київської ОДА Жанна Жоржівна Осипенко; голова журі олімпіади, завідувач кафедри Житомирського державного університету ім.І.Франка, професор, доктор філологічних наук Віктор Михайлович Мойсієнко та багато інших поважних гостей. Привітання талановитій українській молоді від міністра освіти і науки України Лілії Гриневич прочитала О.Ю.Котусенко.

Мовно – літературні змагання проходили у два тури: 28 березня учасники (152 школярів з усіх областей України) виконували завдання з української мови, 29 березня – з української літератури. У перерві між випробуваннями гості старовинного міста Ярослава (учні та керівники команд) мали чудову нагоду відпочити з користю. Організаторами олімпіади було передбачено цікаву та насичену програму культурно – розважальних заходів: перегляд вистави «Дерева помирають стоячи» в Київському академічному обласному музично–драматичному театрі імені П.К.Саксаганського, екскурсію Державним дендрологічним парком «Олександрія», весняні розваги на льодовій арені «Білий Барс».

Керівники команд взяли участь у круглому столі «Нова українська школа: мовно – літературний компонент» та ознайомилися з досягненнями освітян Київської області, відвідавши музейно – виставковий комплекс КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

Хвилюючими та напруженими були хвилини очікування результатів. Остаточні підсумки оприлюднено 31 березня – у день закриття олімпіади. Львівська команда цьогоріч продемонструвала високий рівень підготовки: із шести членів команди п’ятеро стали призерами змагань, а серед них і десятикласниця Золочівського економічного ліцею Лілія Ковалик, яка здобула Диплом переможця ІІІ ступеня.

Завершилося свято чудовим концертом та традиційною церемонією передачі естафети олімпіади – учнівської команди Київщини команді Вінницької області.

Хочеться привітати переможців заключного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади, побажати обдарованій молоді та їх наставникам гідних умов для творчої реалізації.

Н.Ю.Ковалик,
учитель української мови і літератури ЗЕЛ,
керівник Львівської команди олімпійців