Революція Гідності – погляд молоді

Нещодавно українці відзначали річницю Євромайдану, який поклав початок Революції Гідності. З цього приводу у ЗЕЛ пройшов урок-дискусія «День гідності та свободи» під керівництвом вчителя історії та правознавства Рибій Надії Володимирівни у групі ПЛГ. Учні переглянули відеоролик, який висвітлював події початку Революції Гідності, та взяли активну участь в обговоренні. Кожен ліцеїст розумів поняття гідності по-своєму, проте всі дійшли до спільного висновку, що українці у грудні 2013 року боролися за власну честь, свободу, за те, що вони - громадяни України і з ними потрібно рахуватись. Після перегляду ролику учні активно висловлювали свої думки щодо причин та наслідків революції. Юрчук Назар, Фалковська Ярина та Цьвек Арсен визначили основні причини революції Гідності, а Шмигер Катерина, Швайдак Олег та Ільчук Наталя – основні наслідки революційних подій. З приводу питання «Чи виправдала Революція Гідності очікування людей?» думки розійшлись, проте, незважаючи на проблеми в державі, учні зійшлись на думці, що український народ об'єднався та став сильнішим. Мета Революції гідності — примусити владу працювати заради своїх громадян, заради їхнього кращого майбутнього. А якщо ця влада не хоче чи не може, то її місце — на звалищі історії. Шанс на зміни нам дістався дорогою ціною – ціною людських жертв, ціною втрати частини території. Тому нашим прямим обов'язком є не змарнувати цього шансу і завжди бути вдячними та пам'ятати наших героїв, пишатися тим, що ми – українці і що наша сила – в єдності.

Учитель історії та правознавства
Рибій Н.В.